Назад до новин

Звернення Голови Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств Іллі Гороховського з приводу COVID-19

Шановні кооператори, дорогі колеги!

Сьогодні перед кожним із нас, перед людством загалом постав серйозний виклик на випробування пандемією коронавірусу. На те, аби зупинити розповсюдження хвороби, врятувати життя людей, мінімізувати економічні ризики направлена діяльність державної влади у всіх країнах світу.

Україна – не виключення. Запроваджені суворі карантинні заходи, хоч і принесли дуже багато незручностей, але виправдані і потрібні.

Система споживчої кооперації України, як і ряд інших галузей, опинилася на передньому краї боротьби із коронавірусом. Кооперативні продовольчі магазини, як й інші торговельні мережі, безперебійно забезпечують продуктами харчування своїх споживачів. Це надзвичайно благородна і складна водночас місія. Адже магазини повинні бути не тільки наповнені усім необхідним товаром, попит на який у кризові часи зростає, а ще й безпечними, надійними і для продавців, і для споживачів. Із цими завданнями працівники галузі торгівлі споживчої кооперації достойно справляються. Об’єкти роздрібної торгівлі системи адаптувалися до нових умов і потреб та працюють відповідно вимогам та рекомендаціям ВООЗ та МОЗ України під час карантинних заходів.

У цей складний час дуже важливо кожному із нас залишатися людьми – дисциплінованими настільки, щоб виконувати усі розпорядження та поради органів влади і медиків, благородними настільки, щоб створювати комфортні умови перебування на карантині не тільки для себе і своїх рідних, а й підтримувати, допомагати тих, хто слабший і старший, оптимістичними і спокійними настільки, щоб  не піддаватися панічним настроям, аналізувати ситуацію холодним розумом.

Працівники системи споживчої кооперації здатні витримати і подолати усі випробування сучасного світу. Бо  наша діяльність історично базується на загальнолюдських, життєстверджуючих, об’єднувальних принципах. Ми є свідками і учасниками процесу, коли кооператори Європи і світу єднаються у протистоянні коронавірусу, діляться важливим досвідом, підтримують один одного. Згодом, так само у тісному співробітництві, долатимемо наслідки фінансово-економічної кризи, завданої пандемією.

А поки що будьмо дисциплінованими, активними і головне – здоровими!

Голова Правління Укркоопспілки

І. Л. Гороховський