Назад до новин

Звернення Генерального директора МКА Бруно Рулантса з приводу COVID-19

Дорогі колеги!

Протягом останніх кількох тижнів ми всі уважно стежили за поширенням COVID-19 та його впливом, який прогресує. Від імені Офісу Глобального Управління МКA я хочу сказати, що в ці безпрецедентні часи невизначеності ми з вами та вашими громадами тримаємось разом. Ми також підтримуємо наші спільні цінності солідарності, соціальної відповідальності та турботи про інших. Дозвольте мені поділитися з вами тим, що ми робимо для протистояння пандемії.

Визначення пріоритетних завдань щодо охорони здоров’я та безпеки — понад усе

Ми робимо всі можливі кроки, щоб визначити пріоритетність здоров’я та безпеки нашого персоналу як першочергові, виконуємо заходи, прийняті урядом. Тому зараз працюємо дистанційно. Ми дотримуємось рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та постійно інформуємо про зміни, що впливають на наше повсякденне життя.

У зв’язку з цим, ми рекомендуємо звернутися до веб-сайту Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб отримати найнадійнішу та найновішу інформацію про пандемію COVID-19, а також ознайомитись з наочною інформацією, розробленою Університетом Джона Хопкінса та медичним журналом The Lancet.

Ці посилання допоможуть вам у подальшому вжити відповідних заходів для захисту здоров’я вашого персоналу та членів кооперативів.

Як діють сьогодні кооперативи?

Представляючи близько 12% людства, кооперативний рух долучається до допомоги членам кооперативів, сім’ям та громадам виходу з цієї кризи. Ключовим прикладом такої допомоги є медичні кооперативи, представлені Міжнародною кооперативною організацією охорони здоров’я (IHCO), однією з галузевих організацій МКA, президент якої Карлос Зарко та директор Хосе Перес. Вона надіслала нам таке повідомлення:

“В умовах надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я, спричинених розповсюдженням у багатьох країнах захворювання COVID-19, пріоритетним завданням медичних кооперативів є співпраця з усіма ресурсами щодо стримування пандемії, які узгоджуються із заходами дій, рекомендованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я та компетентними органами охорони здоров’я. Професіонали медичних кооперативів докладають величезних зусиль, як і вся сфера охорони здоров’я, щоб врегулювати ситуацію та спробувати гарантувати безпеку та добробут як своїх пацієнтів, так і решти населення території, на якій вони здійснюють свою діяльність».

Офіс Глобального Управління МКA постійно проводить консультації з Міжнародною кооперативною організацією охорони здоров’я щодо пандемії.

Щиру подяку висловлюємо всім лікарям, медсестрам, медичним працівникам та всім працівникам медичних кооперативів за відданість обов’язку, великий професіоналізм та виключну самовідданість.

Щоб мати реальну можливість поділитися сподіваннями та ідеями, який може запропонувати кооперативний рух у ці невизначені часи, ми відкрили дискусійну платформу для наших членів. Я люб’язно запрошую поділитися своїм досвідом, а також вашими потребами, включаючи короткотермінові та невідкладні, такі як потреба у медичному обладнанні, та більш довгостроковими. Якщо у вас є запитання щодо Loomio, надішліть електронний лист Сантошу Кумару на адресу kumar@ica.coop

Ми також закликаємо до солідарності з нужденними та прохаємо членів оголосити про готовність сплатити фінансові внески до Кооперативного Фонду Солідарної для подолання COVID-19, який ми запустимо незабаром. Цей заклик ґрунтується на нашому попередньому досвіді із залученням та координації коштів МКА для допомоги кооперативам та їх громадам, постраждалим від надзвичайних викликів після стихійних лих, таких як цунамі 2011 року та землетрус 2015 року в Непалі.

На згаданій вище платформі Loomio є напрям обговорення про новий фонд солідарності. Подальшу інформацію про цей фонд ви отримаєте незабаром.

Багато хто з нас перебуває в умовах обмеження свого життя, що призводить до різних труднощів. Ми розуміємо, що ця криза вплинула на багатьох, і вона може тривати ще кілька місяців. Як глобальна спільнота, ми переживемо цей переломний момент разом.

Бережіть себе і будьте здорові!

Бруно Рулантс, Генеральний директор МКА