Назад до новин

Є попит на електромобілі? У кооператорів є пропозиція!

ЧЕРНІГІВЩИНА З кожним днем інтерес до альтернативної енергетики зростає, він трансформується в розробки, інновації та виробництво. У більшості європейських країн населення обирає автомобілі з електричним двигуном, і Україна — не виняток. За останній рік кількість «зелених» машин в Україні виросла і їх популярність тільки зростає, на дорогах з’являються вже «еко-таксі». Але купити машину з електродвигуном недостатньо, треба ще знати, де її можна зарядити.

Нові Державні будівельні норми, які вводяться в дію з 1 липня, передбачають обов’язкове облаштування електричними зарядними пристроями не менше 5% машиномісць на парковках. Цей відсоток планується поступово збільшувати, щоб до 2030 року всі 100% машиномісць на стоянках в Україні були оснащені електрозарядками. Особливо активно розвивається мережа електрозаправок та пунктів зарядки у Чернігівській області та м. Чернігові.

— Споживча кооперація почала займатись новим видом бізнесу — встановленням електрозаправок. Спільно з нашим партнером — приватним підприємством «Автоентерпрайз», яке має найбільшу (понад 2000) мережу електрозаправок в Україні, використовуємо зарядний пристрій для електромобілів, — говорить Анатолій Мирошниченко, голова правління облспоживспілки. — На початку квітня такий пристрій було встановлено у м. Чернігів на парковці біля адміністративної будівлі облспоживспілки по проспекту Перемоги, 139. Він має три порти, тобто можна здійснювати зарядку 3-х автомобілів одночасно, повна зарядка автомобіля триває 2–3 години. Обладнання працює з інтерфейсом європейського та японського стандартів.

Користуються станціями компанії «Автоентерпрайз» за допомогою смартфону. Для цього потрібно зареєструватися на сайті цієї компанії, після чого в «Особистому кабінеті» клієнти можуть вмикати/вимикати станцію, поповнювати баланс, встановлювати вартість послуг, відстежувати кількість підключень і час зарядки.

На своєму сайті компанія «Автоентерпрайз» створила карту електрозаправок в Україні, на якій кожен власник електромобіля може швидко і без зусиль знайти найближчу до свого місцезнаходження заправну станцію, щоб зарядити авто. Карта постійно оновлюється і наповнюється новими позначками тільки що відкритих електрозаправок. Так, заправка неподалік будівлі облспоживспілки вже нанесена на карту.

Облік електроенергії, що реалізується клієнтам «Автоентерпрайз», ведеться за допомогою спеціальної розрахункової системи — білінгу. У цій системі зберігаються всі дані про обсяги споживання.

Специфіка електромобілів у тому, що для повного заряду батареї їм необхідно бути підключеними до мережі 2–3 години. В районі П’яти кутів, де встановлена заправка, водії можуть раціонально використати цей час: вирішити свої питання, здійснити покупки у маркеті «СООР» або сходити в кафе «Еклер» чи ресторан «Старий Чернігів».

— Встановлення електрозаправок — це поступ у майбутнє, турбота про екологію та бізнес, яким може займатись споживча кооперація, — підсумував Анатолій Костянтинович Мирошниченко.

Олена ГУБАР