Назад до новин

У Руанді відбулася головна подія року для світового кооперативного руху

З 13 по 17 жовтня у м. Кігалі (Руанда) проходили Генеральна Асамблея Міжнародного кооперативного альянсу (МКА) та Глобальна конференція на тему «Кооперативи для розвитку». У заходах взяли участь понад 1000 осіб із 94 країн світу. «Кооп Україна», яку представляє І. Гороховський, Голова Правління Укркоопспілки і член виконавчого комітету Світової організації споживчих кооперативів (CCW), традиційно була учасником цих зібрань.

Серед заходів, в яких брала участь «Кооп Україна», — також Генеральна асамблея Світової організації споживчих кооперативів (CCW). До порядку денного асамблеї увійшла низка питань, серед яких обговорення Звіту про діяльність організації за 2017–2019 рр., Фінансового звіту за вказаний період, Проекту плану роботи та бюджету на 2020 р. Також відбулася презентація «Керівництва зі стратегічної політики CCW–2030» та презентація «Проєкту стратегії МКА». У зв’язку з неможливістю взяти участь у заходах у Кігалі Президента організації професора Петара Стефанова (Болгарія), за його дорученням головував на Генасамблеї CCW І. Гороховський. Ілля Леонідович виступив зі звітною доповіддю, після чого відбулося її активне обговорення. Лунало чимало запитань, на які доповідач надав вичерпні відповіді, уточнення, коментарі, а також власні пропозиції. За відгуками учасників заходу, засідання пройшло надзвичайно конструктивно і продуктивно.

Глобальна конференція «Кооперативи для розвитку» проходила протягом 14–17 жовтня. Варто відзначити, що цей захід був організований МКА у партнерстві з урядом Республіки Руанда, яка з 1994 р. досягла вражаючого прогресу в економічному зростанні та яка надає особливого значення питанням сталого розвитку. У рамках цієї конференції відбулися численні семінари, сесії, обговорення, а також виставка місцевих кооперативів. Тематика конференції була тісно пов’язана із цілями сталого розвитку ООН–2030, тож на паралельних сесіях активно обговорювалась участь світових кооперативів у процесі їх досягнення. Так, на сесії «Сприяння безпеці продуктів харчування, сталому виробництву та споживанню», організованою ICAO (Всесвітня організація сільськогосподарських кооперативів) і CCW (Світової організації споживчих кооперативів), йшлося про те, що кооперативи мають у своєму розпорядженні всі необхідні інструменти для переходу до ефективного використання природних ресурсів, скорочення відходів продуктів харчування та сміття. Це, серед іншого, цілком відповідає їх цінностям та принципам. І. Гороховський, головуючий на цій сесії, виступив із вітальною промовою, яка потім неодноразово цитувалася і обговорювалася іншими доповідачами, оскільки була вкрай актуальною і цікавою.

Щорічна ж Генеральна асамблея МКА відбулася 17 жовтня. Серед основних питань, які на ній розглядалися, були зміни до статуту, ратифікація результатів виборів до правлінь секторальних організацій, обговорення проєкту стратегії МКА на наступні 10 років тощо. Під час Генасамблеї з доповіддю про свою діяльність за рік виступив Президент МКА Аріель Гуарко. Його промова викликала жвавий інтерес у присутніх. В обговоренні взяв участь І. Гороховський. Президент МКА високо оцінив пропозиції Голови Правління Укркоопспілки і додав, що вони обов’язково будуть взяті до уваги у подальшій діяльності МКА.

У цілому цьогорічні заходи, організовані МКА, пройшли результативно і на високому рівні. З усіх питань були обговорені та ухвалені відповідні рішення. Також було висунуто чимало цікавих пропозицій, які будуть враховані у майбутній діяльності кооперативів світу. Подібні заходи — це також чудова можливість для їх учасників налагодити надзвичайно корисні й перспективні контакти із колегами з інших країн.