Назад до новин

Привітання Президента Міжнародного Кооперативного Альянсу Аріеля Гуарко з Міжнародним днем кооперативів

Шановні кооперативні друзі!

Як відомо, людство опинилось в тенетах жахливої пандемії, на кону якої — життя. Ми потерпіли економічне фіаско глобального масштабу, яке ввійде в історію. Переживаємо кризи в області охорони здоров’я, соціальну та економічну. Дії людей за останнє десятиліття занурили нас у надзвичайні умови соціальної нерівності, глибокого екологічного дисбалансу.

Нас попереджали, що протягом десятиліття лінійне необмежене виробництво та споживання призведе до точки безповоротності. Так і сталося. Із 1990 року глобальні викиди вуглекислого газу зросли на 50%. Сьогодні 800 мільйонів людей на планеті страждають від сильної посухи, токсичних забруднень повітря, підвищення рівня океану та частих і потужних природних катастроф.

Ось чому я хочу скористатися Міжнародним днем кооперативів, щоб наголосити на діях в ім’я збереження клімату, закликати наші громади мобілізуватися довкола досягнення мети зі створення більш здорової, справедливої та об’єднаної економіки. На цій планеті, у нашому спільному домі, є сотні тисяч інших шляхів розвитку. Але сталий розвиток не є утопією.

У глобальному масштабі кооперативна економіка об’єднує понад один мільярд членів та надає робочі місця для 10% населення у світі. Оборот 300 найбільших кооперативів еквівалентний валовому внутрішньому продукту шостої економіки світу.

Навіть за найскладніших обставин кооперативний рух робить усе можливе, щоб захистити громади та допомогти їм подолати надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, соціальній та економічній сфері. Відповідальне ставлення до нашої планети йде пліч-о-пліч із нашими колективними зусиллями. Сьогодні кооперативи покликані стати також і ключовими суб’єктами у вирішенні нагальних викликів пандемії, від якої страждає весь світ.

Незважаючи на біль і невпевненість, особисту та спільну трагедію, через які ми проходимо у цей складний час, я хочу привітати роботу, яку кооперативи проводять по всьому світу. У цій діяльності зусилля кожного мають значення. Я прошу вас не зупинятися, продовжувати працювати спільно з громадами та голосно заявити: ми можемо змінити несприятливі наслідки кліматичних змін, якщо будуватимемо іншу економіку разом, спираючись на кооперативні цінності та принципи.

Ще є час! Давайте протидіяти змінам клімату разом!

Посилаю вам найщиріші вітання та бажаю щасливого Міжнародного дня кооперативів!

Аріель Гуарко,

Президент Міжнародного Кооперативного Альянсу

попередня новина