Назад до новин

Привітання Президента Euro Coop Матіаса Фідлера із 125-ою річницею Міжнародного кооперативного альянсу

Шановні кооператори,

Сьогодні ми відзначаємо 125-ту річницю Міжнародного кооперативного альянсу!

19 серпня 1895 р. делегати національних кооперативних федерацій були скликані в Лондон для проведення першого Міжнародного кооперативного конгресу з метою створення Альянсу. Вони узгодили положення статуту, функції та політику, які відповідають особливостям МКА сьогодні, а саме: непохитному зобов’язанню покращити повсякденне життя всіх кооператорів та місцевих громад шляхом прихильності до кооперативних принципів, цінностей та етики.

Кооперативи присутні у кожній галузі економіки по всьому світу. Це робить МКA однією з найбільших і найстаріших міжнародних неурядових організацій. Різноманітність операцій та стійкість кооперативної моделі залучила до глобального руху понад 1,2 мільярда людей із 300 національних організацій у понад 50% країн світу. Ми пишаємось, що економічна діяльність кооперації оцінюється в 2,7 трлн дол. США і займає 7-е місце в світі.

Завдання Міжнародного кооперативного альянсу бути не лише прапороносцем кооперації, але й платформою та двигуном для ефективної мобілізації величезних ресурсів кооперативів задля повної реалізації потенціалу та максимального внеску у більш справедливий і гуманний соціальний порядок.

Від імені споживчих кооперативів Європи, я вітаю Міжнародний кооперативний альянс із 125-ою річницею і підтверджую готовність до ще більш тісної співпраці на благо наших членів та суспільства в цілому.

З кооперативними вітаннями,
Матіас Фідлер
Президент “Euro Coop”