Назад до новин

КООПЕРАЦІЯ ФІНЛЯНДІЇ: КРАЩІ ПРАКТИКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ КОЛЕГ

У вересні цього року делегація голів правлінь споживспілок ряду областей України на чолі з Головою Правління Укркоопспілки І.Гороховським із робочим візитом відвідала Фінляндію. Поїздка була організована для обміну досвідом між кооператорами України та Фінляндії як представниками країн-членів Євро Кооп. Ілля Гороховський, який обіймає також посаду віце-президента Євро Кооп, сприяв організації робочої поїздки.

Під час поїздки було багато зустрічей — із керівниками споживчої кооперації Фінляндії, її фахівцями та лідерами регіональних кооперативних організацій.

Члени української делегації ознайомилися із роботою регіонального кооперативу Varuboden-Osla Handelslag. Також вони мали можливість відвідати Логістичний центр, який вважається одним із найбільших і за площею, і за показниками діяльності серед подібних підприємств у Європі.

Під час поїздки було багато можливостей для спілкування — фінські колеги охоче відповідали на запитання, розповідали про все, що цікавило членів української делегації.

Успішний розвиток кооперації Фінляндії продемонстрував багато прикладів того, як можна досягти своєї мети на споживчому ринку. Найперше — це шлях укрупнення, який системно долала кооперація Фінляндії протягом своєї історії. Також там зуміли вчасно і без вагань розпрощатися із тією власністю, яка виявилася обтяжливим баластом; правильно розпорядитися коштами, які отримали від продажу таких об’єктів, вклавши їх у перспективний бізнес. Фіни знають, як зацікавити своїх співвітчизників до того, аби клієнтами-членами кооперативної системи стали 3,8 мільйона із 5,8 мільйона жителів країни. Українська кооперація також має багато ресурсів і резервів, які, за відповідних кроків, зможуть вивести її на рівень не гірший, ніж у Фінляндії.

попередня новина