Назад до новин

Добрі справи кооператорів Рівненщини

Кооператори Рівненщини займаються благодійницькою діяльністю постійно:   відвідують дитячий протитуберкульозний санаторій, приїздять з подарунками до дітлахів онкогематологічного та неврологічного відділень обласної лікарні, організовують благодійну донорську акцію «Крапля допомоги», систематично допомагають воїнам АТО та переселенцям.

Нагадаємо, як у березні 2014 року із гуртово-роздрібного об’єднання облспоживспілки виїхав перший автомобіль із провіантом до військових частин прифронтових областей; окремі трудові колективи перераховували кошти на рахунок Збройних сил України; деякі організації купували продовольчі товари (тушонку, чай, крупи, овочі, консерви). З тих пір кооператори Рівненщини неодноразово організовували широкомасштабні благодійні акції: збирали кошти на допомогу солдатам; віддавали складські приміщення у безоплатне користування волонтерам; працівники закладів ресторанного господарства ліпили вареники та пекли паски, які відправляли на передову; також кооператори безкоштовно ремонтували й купували запчастини до військової техніки. Щоразу, коли волонтери відправляються на Схід, кооператори передають солдатам продуктові пакети, необхідний одяг. У багатьох закладах системи споживчої кооперації стоять спеціальні скриньки збору коштів для допомоги армії.

Як повідомив заступник голови правління Споживспілки Юрій Катеринчук, який координує питання допомоги армії, від початку 2017 року кооператори області систематично надають допомогу 131-му окремому розвідувальному батальйону, який брав участь у визволенні від бойовиків Широкиного та Павлополя. На передову кооператори відправляють переважно продукти харчування. До формування допомоги кожні 2–3 місяці залучаються кооператори трьох різних районів. Востаннє така посилка батальйону була відправлена у день Збройних сил України — 6 грудня.

Крім того, в переддень Міжнародного дня людей з особливими потребами до правління Споживспілки звернулися представники Рівненського учбово-виробничого підприємства українського товариства сліпих (УТОС) з проханням надати продуктову допомогу. Звичайно, кооператори не відмовили.

Ось так, без зайвого пафосу, кооператори Рівненщини роблять добрі справи, сповідуючи промовистий принцип «Взаємодопомога, демократія і мир». Та й кооперативна міць не лише у результатах роботи, а й у згуртованості та бажанні допомогти тим, хто цього потребує.