Міжнародна діяльність

З 1992 року Споживча кооперація України є повноправним учасником світового кооперативного руху та членом Міжнародного Кооперативного Альянсу (ICA).

Міжнародний Кооперативний Альянс  – це міжнародна неурядова організація, яка об’єднує національні й регіональні спілки та федерації, заснована у 1895 році.

На сьогодні Міжнародний Кооперативний Альянс об’єднує понад 1,2 мільярди членів кооперативів, представляє 310 організацій-членів, з яких 264 є повноправними членами та 46 асоційованими членами з 107 країн.

ICA має консультативний статус в ООН, співпрацює з рядом органів і спеціалізованих організацій ООН, бере участь в їх сесіях.

Головна мета Міжнародного Кооперативного Альянсу – сприяння розвитку співробітництва між коопераціями різних країн.

Наша система є членом Міжнародного Кооперативного Альянсу  та його секторальних і регіональних організацій:

Світових споживчих кооперативів (CCW),

Кооперативів Європи (Cooperatives Europe),

з 2012 року Європейського співтовариства споживчих кооперативів (Euro Coop).

Європейське співтовариство споживчих кооперативів – це міжнародна неурядова організація, яка має за мету популяризацію, обстоювання та представлення на європейському рівні інтересів національних спілок споживчих кооперативів та захисті інтересів споживачів. Має представництво в Європарламенті та бере участь в її засіданнях та роботі робочих груп.

Euro Coop об’єднує національні кооперативи з 20 країн, включає в себе 7000 місцевих, регіональних та національних кооперативних підприємств, де зайняті 700 тис. співробітників, які щодня обслуговують 34 млн. споживачів.

СООР України приймає активну участь у житті міжнародної спільноти, делегує кооператорів для участі у головних подіях вищевказаних міжнародних об’єднань, обміну досвідом та вивчення передових практик закордонних колег.

Голова Правління Укркоопспілки Ілля Леонідович Гороховський сьогодні обіймає важливі посади в міжнародних організаціях: є Віце-президентом Euro Coop та членом виконавчого комітету Світових споживчих кооперативів (CCW).

У квітні 2018 року, вперше за 150-ти річну історію української кооперації в Києві відбулося засідання Ради Euro Coop.

За організацію заходу на високому рівні, Правління Укркоопспілки отримало листи-подяки від Президента Euro Coop Массімо Бонгіованні та Генерального секретаря Euro Coop Тодора Іванова.